› inwestycje drogowe
03:15 / 07.07.2019

Elbląg. Będzie jeszcze jedno rondo

Elbląg. Będzie jeszcze jedno rondo

fot. archiwum Elblag.net

Skrzyżowanie ulicy Fromborskiej z ulicą Królewiecką będzie przebudowane na rondo. Przetarg na dokumentację wygrała firma Neox z Gdańska. Koszt 77,5 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Fromborskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogólną, do skrzyżowania z ulicą Królewiecką.

Jak czytamy w ogłoszeniu chodzi o:

przebudowę skrzyżowania ulicy Fromborskiej z ulicą Królewiecką na rondo – etap I – wraz z niezbędną regulacją, zabezpieczeniem istniejącej infrastruktury drogowej i technicznej oraz przebudową/usunięciem kolizji

Odnowę nawierzchni bitumicznej jezdni ul. Fromborskiej – etap II – z odtworzeniem i dostosowaniem nawierzchni zjazdów, zatok autobusowych, regulacją i zabezpieczeniem istniejących urządzeń infrastruktury technicznej Budowę ścieżki rowerowej, przebudowę 

budowę chodników, miejsc postojowych, zatok autobusowych, poboczy utwardzonych, dojść do przystanków komunikacji miejskiej i przejść dla pieszych.

Zostanie także częściowo przebudowane istniejące oświetlenie uliczne, w szczególności w obszarze skrzyżowań ulicy Fromborskiej z ulicą Ogólną i Królewiecką. Konieczne będzie zapewnienie prawidłowego odwodnienia drogi.

Na przetarg zgłosiły się cztery firmy. Dwie oferty zostały odrzucone. Przed otwarciem ofert miasto zaoferowało 80 tys. zł za usługę. „Najdroższa” firma chciała 296 tys. zł, a „najtańsza” - 77,5 tys. zł i ona wygrała – Neox z Gdańska. Informacja w BIP ukazała się w lipcu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%