› biznes
09:19 / 03.12.2018

Elbląg. Będzie nowa komenda straży pożarnej. Zobacz wizualizację

Elbląg. Będzie nowa komenda straży pożarnej. Zobacz wizualizację

Elbląska straż pożarna ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy i przyległej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Obiekt będzie się znajdował przy ul. Łęczyckiej. Najszybciej oddany zostanie do użytku w 2020 roku. 

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu  ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy oraz przyległej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, przy ul. Łęczyckiej 19. 

Przedmiot zamówienia obejmuje:

budowę budynku głównego Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w stanie szczelnym, zamkniętym, kompletną elewacją i dachem, kanalizacjami podposadzkowymi, przygotowaniem podłoża pod posadzki, 

dla budynku garażu wielostanowiskowego: przygotowanie terenu pod budowę, roboty ziemne, palowanie, przygotowanie podłoża

dla budynku komory dymowej: przygotowanie terenu pod budowę, roboty ziemne, palowanie i fundamentowe wraz z izolacja i przygotowaniem podłoża, muru oporowego. 

Jest to pierwszy etap budowy.

Szczegóły całej inwestycji:

Na działce o powierzchni 2,6 hektara, maksymalnie połowę zajmą budynki. 

Garaż wielostanowiskowy (przeznaczony na pojazdy pożarnicze i sprzęt specjalistyczny), będzie częścią Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu. Strażacy planują, że garaż będzie z podwójnymi, przejezdnymi stanowiskami wraz ze stanowiskami do bieżącej obsługi technicznej (mycie pojazdów, obsługa eksploatacyjna – drobne naprawy)

W ośmiu zespolonych kontenerach powstanie treningowa komora rozgorzeniowa.

Planowana jest wspinalnia strażacka o 3 kondygnacjach, 2 pionach otworów okiennych i wysokości ok. 14 m, z bieżnią o długości 100 metrów.

Do tego boisko wielofunkcyjne, plac ćwiczeń (powierzchnia biologicznie czynna), drogi, place manewrowe i parkingi.

Firmy zainteresowanie kontraktem mogą się zgłaszać do 17 grudnia. Wtedy dowiemy się ile przedsiębiorstw będzie się ubiegało o zamówienie oraz jakie zaproponują ceny, a jaką poda przed otwarciem ofert inwestor. Wadium wynosi 150 tys. zł. 

O wyborze wykonawcy zdecyduje nie tylko cena (60 procent), ale i okres gwarancji (40 proc.) 

Właśnie w tym miejscu wybudują nową komendę elbląskiej straży pożarnej fot. KW PSP w Olsztynie  

 

Zapraszamy do obejrzenia ponizszej galerii zdjęć, wizualizacji nowego obiektu elbląskiej straży pożarnej. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 6