› bieżące
12:08 / 15.11.2018

Elbląg. Bezdomni szukają schronienia w obudowach śmietników

Elbląg. Bezdomni szukają schronienia w obudowach śmietników

fot. SM w Elblągu

Osoby bezdomne przebywają w pustostanach, obudowach śmietnikowych, altankach działkowych, komórkach czy piwnicach. Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dokonują cyklicznych kontroli tych miejsc, sprawdzają w jakich warunkach żyją i jakiej pomocy potrzebują.
 
Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują osoby potrzebujące schronienia o adresach noclegowni czy domu dla bezdomnych i zachęcają do korzystania z ich pomocy.
Często jednak jest tak, że większość bezdomnych odmawia i nie chce korzystać z oferowanych rozwiązań. Wszystko jest podyktowane podporządkowaniem się danej instytucji pomocowej i przestrzegania reguł w niej obowiązujących.

Od początku roku do chwili obecnej straż miejska przeprowadziła 315 interwencji dotyczących osób bezdomnych. W tym też okresie przewieziono 188 osób do pogotowia socjalnego w celu wytrzeźwienia.
Straż Miejska apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W razie stwierdzenia miejsca, w którym przebywają takie osoby należy dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986, Policji 997, Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239 30 40.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%