› inwestycje miejskie
11:01 / 11.10.2018

Elbląg. Chętny do sprzedaży jednego wagonu tramwajowego poszukiwany

Elbląg. Chętny do sprzedaży jednego wagonu tramwajowego poszukiwany

Dziś (11.10) ukazało się ogłoszenie o przetargu na zakup jednego wagonu tramwajowego. Szacunkowa wartość to prawie 2 miliony zł. Termin dostarczenia planowany jest na koniec stycznia 2020 roku.  

W ramach zadania: „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II” będzie zakupiony jeden wagon tramwajowy. Inwestycja zostanie realizowana przy udziale unijnych pieniędzy. Całkowita, szacunkowa wartość inwestycji to 1 milion 920 tys. zł. 

Zakres zamówienia obejmuje: 

dostawę jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14 000 mm do 15 500 mm, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie homologacji typu tramwajów i trolejbusów,

dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju,

dostawę pakietu naprawczego, 

usługę obejmującą szkolenie pracowników, 

wykonanie dokumentacji technicznej i oprogramowania łącznie z licencjami

- czytamy w informacji o przetargu. 

Chętni mogą się zgłaszać do 20 listopada. Wtedy przekonamy się jakie wpłynęły oferty i od ilu firm. O tym kto wygra, zdecyduje nie tylko cena, ale jakość (parametry techniczno - użytkowe) i okres gwarancji. 

Termin realizacji całości zamówienia ustala się od dnia podpisania umowy do dnia 31 stycznia 2020 roku.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%