› policja
12:24 / 14.11.2017

Elbląg. Ciemno, ślisko… policja apeluje o ostrożność

Elbląg. Ciemno, ślisko… policja apeluje o ostrożność

57-letni mężczyzna prowadzący rower zginął wczoraj na miejscu potrącony przez nadjeżdżający samochód. Dziś natomiast na drogach w okolicy Elbląga doszło do 2 groźnych zdarzeń drogowych. Zmieniła się aura. Jest ciemniej a na drodze szczególnie rano może być ślisko. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 18.00. 20-letni mężczyzna kierujący vw transporterem jadąc z kierunku Kępniewa do Zwierzna potrącił idącego prawą stroną jezdni i prowadzącego rower 57-latka.  Mężczyzna posiadał kamizelkę odblaskową. Vw transporter trafił na policyjny parking.

Dwa pozostałe zdarzenia miały miejsce dziś rano. W pierwszym, uczestniczyły dwa pojazdy: bmw i audi. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi przy wyjeździe z Elbląga w obrębie ul. Warszawskiej. Tam 22-latek kierujący bmw nie zapanował nad autem i uderzył w osobowe audi jadące w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia oba auta spadły z nasypu. Do szpitala trafił jeden z pasażerów audi. Kierujący byli trzeźwi.  

Również do szpitala został przewieziony mężczyzna, który w miejscowości Bogaczewo około godz. 6.20 kierował skuterem i przewrócił się na oblodzonej nawierzchni drogi. Mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżające ciężarowe renault. Z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Szybko zapada zmrok a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%