› daj znać
09:58 / 29.10.2019

Elbląg. Ciężko ranna kobieta, potrącona przez nastolatka na hulajnodze. Policja szuka świadków

Elbląg. Ciężko ranna kobieta, potrącona przez nastolatka na hulajnodze. Policja szuka świadków

Wczoraj (28.10) około godz. 13 nastolatek jadący na hulajnodze potrącił 83-letnią kobietę, która szła pod rękę z siostrzenicą, chodnikiem na ul. Traugutta w kierunku ul. Grota-Roweckiego. Chłopak od razu uciekł i nawet się nie zatrzymał. Rodzina i policja apeluje do świadków wypadku o informacje, które pomogą w zatrzymaniu sprawcy.  

Nasza Czytelniczka powiadomiła nas dziś (29.10) o wypadku swojej cioci, 83-letniej kobiety.

Wczoraj (28.10) około godz. 13 na ul. Traugutta, HULAJNOGA potrąciła bardzo poważnie moją Ciocię. Sprawcą był najprawdopodobniej chłopak w wieku około 10-13 lat (trudno powiedzieć, ponieważ od razu uciekł i nawet się nie zatrzymał!!!)  

- napisała pani Magdalena. 

Starsza kobieta doznała dotkliwych obrażeń.

Stan mojej cioci jest poważny, ma złamania m.in. nadgarstka i obrażenia głowy. Uderzenie było bardzo silne. Ciocia uderzyła twarzą w chodnik

- informuje siostrzenica.  

Według relacji naszej Czytelniczki jej ciocia szła prawidłowo po chodniku, pod ramię ze swoją siostrzenicą, a chłopak na hulajnodze z bardzo dużą prędkością uderzył od tyłu. Pomocy udzielił przejeżdżający obok kierowca, a potem ratownicy medyczni, którzy tak jak policjanci szybko przyjechali na miejsce wypadku. 

Pani Magdalena prosi o wszelkie informacje, które pomogą policji w ustaleniu i ujęciu sprawcy wypadku. Według naszej Czytelniczki hulajnoga mogła być elektryczna, ponieważ uderzenie było bardzo silne. 83-letnia kobieta, mimo, że szła pod rękę ze swoją siostrzenicą, straciła równowagę i uderzyła twarzą w chodnik.  

Zdaniem naszej Czytelniczki hulajnoga musiała być prywatna, nie z wypożyczalni miejskiej, gdyż przy niej sprawdzono tam po GPS, czy w tym czasie, ktoś w tej okolicy przejeżdżał. Wykluczono taką możliwość.

Poniżej publikujemy komunikat policji:

Policjanci szukają świadków wypadku, do którego doszło wczoraj w Elblągu. Chłopiec w wieku około 10 lat, potrącił na chodniku staruszkę i odjechał. Kobieta trafiła do szpitala. Ma obrażenia głowy i złamany nadgarstek.

Wypadek miał miejsce wczoraj (28 października) na chodniku przy ulicy Traugutta 37 w Elblągu. Na 83-letnią elblążankę najechał rozpędzony na hulajnodze chłopiec. Siła uderzenia była na tyle duża, że starsza pani upadła na bruk. Trafiła do szpitala. Doznała urazu głowy i złamania nadgarstka. Policjanci szukają świadków zdarzenia. Chłopiec był ubrany na ciemno, miał około 10 lat, odjechał w stronę ulicy Grota-Roweckiego.

Prosimy o kontakt pod numer telefonu 55 230 16 00 lub 55 230 16 20. Wszelkie informacje dot. zdarzenia można przesyłać anonimowo na adres (policja@elblag.ol.policja.gov.pl).

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%