› bieżące
11:19 / 11.06.2019

Elbląg. Czy zamontują lustro drogowe?

Elbląg. Czy zamontują lustro drogowe?

Radny Marek Kamm zabiega o zamontowanie lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic: Chopina i Kopernika. Janusz Nowak, wicerezydent Elbląga odpowiada, że nie ma takiej potrzeby. 

Radny Marek Kamm złożył zapytanie w do prezydenta Elbląga dotyczące bezpieczeństwa na skrzyżowaniu  ulic: Chopina i Kopernika. Tak przedstawia stan faktyczny:

Z uwagi na parkujące przy lewej krawędzi jezdni na ul. Kopernika samochody (nierzadko w odległości mniejszej niż przepisowe 10 metrów od skrzyżowania) utrudnione jest włączanie się do ruchu samochodów wyjeżdżających z ul. Chopina. Powodem trudności jest brak dostatecznej widoczności w kierunku samochodów poruszających się ul. Kopernika.

 Według radnego rozwiązaniem problemu byłoby zamontowanie lustra drogowego. 

Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga odpowiada, że nie ma takiej potrzeby. 

Zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie występuje, dlatego uważam, że wniosek o montaż lutra drogowego jest niezasadny

- argumentuje wiceprezydent. Dodaje, że nie tylko źle parkujące pojazdy ograniczają widoczność, ale przede wszystkim niewłaściwie utrzymana zieleń, która w okresie wegetacyjnym całkowicie zasłania widoczność na wyjeździe z ul. Chopina.

Potrzeba regulacji żywopłotu zostanie skierowana do zarządcy przedmiotowego terenu

- zapewnia Janusz Nowak. 

 

 
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%