› biznes
09:37 / 24.04.2019

Elbląg. Drugi przetarg na kolumbaria

Elbląg. Drugi przetarg na kolumbaria

fot. archiwum elblag.net

Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg nieograniczony na budowę trzech kolumbariów podwójnych, w tym dwóch z kwietnikiem. Poprzedni unieważniono, ponieważ głosiła się tylko jedna firma, która zażądała o około 100 tys. zł więcej niż zaoferowało miasto.

Coraz więcej osób decyduje się na kremację zmarłych bliskich osób. Na cmentarzu Dębica znajdują się kolumbaria z około 500 miejscami na urny z prochami. Powstają kolejne. W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu z zadania inwestycyjnego "Rozbudowa Cmentarza Dębica". W obrębie kwatery EII 2 przewiduje się:

budowę trzech kolumbariów podwójnych, w tym dwóch z kwietnikiem,
budowę zagospodarowania terenu wokół nowo budowanych kolumbariów, w tym: ławki parkowe - 11 szt., nawierzchnia z kostki kamiennej o powierzchni około 170 m2

- czytamy w ogłoszeniu.

Na przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Elbląga. Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić 298 tys. zł. Firma zaoferowała znacznie więcej, aż 406 tys. zł. Przetarg unieważniono.

Teraz ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej drugie ogłoszenie o przetargu. O tym ile firm i z jakimi ofertami się zgłosiło dowiemy się 8 maja. Gdy firma otrzyma zamówienie inwestycja będzie gotowa za około trzy miesiące.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%