› inwestycje miejskie
11:39 / 03.09.2019

Elbląg. Dwugłos w sprawie otwartego basenu, przy ul. Spacerowej

Elbląg. Dwugłos w sprawie otwartego basenu, przy ul. Spacerowej

fot. archiwum elblag.net / Marcin Mongiałło

Radny Rafał Traks pyta o rozwiązanie problemu braku otwartego basenu (kąpieliska). Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że teraz nie jest możliwa rewitalizacja obiektu, ale w „dalszej perspektywie zamierza się starać o środki unijne” na ten cel. 

Radny Rafał Traks w interpelacji dot. braku otwartego basenu (kąpieliska) pyta Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga:

Czy podczas najbliższych sesji Rady Miejskiej przedstawi Pan propozycję rozwiązania problemu braku otwartego basenu (kąpieliska)  dla mieszkańców Elbląga, ewentualnie rozpocznie debatę?

Czy jest Pan za tym, by w Elblągu stworzyć takie otwarte  baseny osiedlowe, jak w Toruniu, na następny sezon wakacyjny zanim ruszy wielka inwestycja dużego kąpieliska? 

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga w odpowiedzi, na początek przypomina losy kąpieliska przy ul. Spacerowej. W 2012  roku wyłączono je z eksploatacji. Potem złożony został wniosek o unijne pieniądze na rewitalizację obiektu, ale nie udało się zdobyć dofinansowania. Na razie nie ma możliwości uzyskania go. 

W dalszej perspektywie zamierzam się starać o środki unijne na działania związane z rewitalizacją kąpieliska miejskiego

- obiecuje prezydent Elbląga. I dodaje:

Priorytetem moich działań jest budowa kompleksu, nie przewiduję budowy innych małych basenów osiedlowych. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%