› policja
00:04 / 15.03.2019

Elbląg. Dzień Wagarowicza spędzą w… komendzie

Elbląg. Dzień Wagarowicza spędzą w… komendzie

Tradycyjnie już 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, obchodzony jest przez dzieci i młodzież szkolną jako „Dzień Wagarowicza”. Jednym z pomysłów na spędzenie tego dnia jest wizyta w komendzie Policji.

Z doświadczenia lat poprzednich wiemy, że pomimo organizowanych przez kadrę pedagogiczną zajęć szkolnych alternatywnych do wagarów, uczniowie nadal w tym dniu opuszczają mury szkoły, lub spotykają się po lekcjach, gdzie bez nadzoru i opieki dopuszczają się zachowań demoralizujących czy wręcz chuligańskich.

W związku z powyższym Komenda Miejska Policji w Elblągu wychodząc naprzeciw  szkołom, chcącym urozmaicić i uatrakcyjnić „Dzień Wagarowicza” 21 marca w godz. 10:00- 14:00 przeprowadzi dzień otwarty jednostki. Podczas tego dnia młodzież będzie miała możliwość zwiedzenia pomieszczeń KMP oraz będzie mogła przyjrzeć się sprzętowi wykorzystywanemu przez funkcjonariuszy Policji w codziennej służbie.

Jest to również okazją do promowania zawodu policjanta oraz zaprezentowania specyfiki i różnorodności tej służby.

Zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje telefonicznie mł. asp. Artur Bajorek pod nr tel.  887 876 175 lub (55) 230 15 44 do dnia 19.03.2019r.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%