› bieżące
09:56 / 02.04.2013

Elbląg gospodarzem Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy

Elbląg gospodarzem Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy

fot. siatkowkanasiedzaco.blogspot.com

W czwartek, 4 kwietnia o godz. 9.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbędzie się uroczystość podpisania umowy o partnerstwie przy organizacji Mistrzostw Europy 2013 i Mistrzostw Świata 2014 w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn.

Stronami porozumienia są: Tomasz Woźny, prezes i założyciel IKS Atak Elbląg, Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu.

Po podpisaniu porozumienia po raz pierwszy oficjalnie zostanie zaprezentowane logo Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. W uroczystości wezmą udział studenci PWSZ, którzy w ramach wolontariatu studenckiego zaangażują się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu obu turniejów.

Program uroczystości (Aula PWSZ Aleja Grunwaldzka 137)

1. Podpisanie umowy o partnerstwie między IKS Atak, prezydentem Elbląga i PWSZ.
2. Oficjalna prezentacja logo Mistrzostw Europy.
3. Wystąpienia: prezesa IKS Atak Elbląg, Tomasza Woźnego, prezydenta Elbląga, Grzegorza Nowaczyka i rektora PWSZ prof. Zbigniewa Walczyka.
4. Pytania mediów.
5. Prezentacja filmu o dotychczasowej działalności klubu oraz organizowanych imprezach sportowych, w tym w siatkówce na siedząco (10 min).
6. Informacja na temat wolontariatu.
7. Dyskusja ze studentami.

Organizatorem obu mistrzowskich turniejów z ramienia Europejskiej i Światowej Federacji jest Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg. Będą to największe w Polsce imprezy sportowe osób niepełnosprawnych.
 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%