› zapowiedzi
00:41 / 12.07.2018

Elbląg i Żuławy na srebrnym ekranie

Elbląg i Żuławy na srebrnym ekranie

fot. Planete+

„Polska z góry” Planete+ to drugi sezon dwunastoodcinkowego serialu dokumentalnego, który zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą. 16 lipca (poniedziałek) o godz. 18.30 zobaczymy Żuławy Wiślane z lotu ptaka. 

„Polska z góry”  to program, który pozwala podziwiać bogactwo natury oraz dziedzictwo kulturowe sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 12 nowych, malowniczych lokacji z różnych regionów Polski. W piątym odcinku uwiecznione są Żuławy Wiślane (premiera 16 lipca o godz. 18.30). 

Szczegółowe informacje: 

Najdłuższa polska rzeka kończy swój bieg długą, depresyjną płaszczyzną. Rozciąga się od granic Gdańska na zachodzie, po Elbląg na wschodzie i okolice Sztumu, zamykające szerokie ujście rzeki od południa.

Delta Wisły to nie tylko najlepsze w Europie  gleby, ale też jedne z piękniejszych plaż, wyjątkowy klimat i położenie w cieniu dawnych hanzeatyckich portów i pokrzyżackich warowni.

Wzniesiony pośrodku Żuław Zamek Krzyżacki w Malborku jest największą ceglaną twierdzą jaką kiedykolwiek wybudowano – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest najchętniej odwiedzanym polskim zamkiem

- czytamy w zapowiedzi programu. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%