› bieżące
11:15 / 11.05.2018

Elbląg. Jest praca! Zostań funkcjonariuszem więziennym

Elbląg. Jest praca! Zostań funkcjonariuszem więziennym

fot. Areszt Śledczy w Elblągu

Areszt Śledczy w Elblągu poszukuje chętnych do służby. Zapewnia poza wyposażeniem zasadniczym: dodatkową nagrodę roczną, ochronę prawną i równoważnik pieniężny za umundurowanie.

Elbląska Służba Więzienna  zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi. Kandydaci muszą legitymnować się conajmniej średnim wykształceniem. Jest też oferta dla studentów i absolwentów studiów licencjackich kierunku bezpieczeństwo publiczne i prawo oraz absolwentów klas mundurowych.  

Wykształcenie to nie wszystko. Od kandydatów wymagana jest sprawność fizyczna. 

Test sprawności fizycznej składa się z 4 prób:

siły, polegającej na rzucie 2kg piłką lekarską, • mocy, polegającej na skoku w dal z miejsca, • zwinności, polegającej na biegu zygzakiem w prostokącie 3x5m, • szybkości, polegającej na biegu 10x10 m (mężczyźni), 6x10m (kobiety). 

Należy przejść jeszcze test psychologiczny. Komisja lekarska ustalili czy kandydat jest zdolny pod względem fizycznym i psychicznym do Służby Więziennej.  

O przyjęcie do służby mogą starać się obywatele Polski (nieskazani prawomocnym wyrokiem), korzystający z pełni praw publicznych. 

Oto co zapewnia pracodawca funkcjonariuszom:

To oferta dla osób, które  chcą mieć stabilną i interesującą pracę. Poza wyposażeniem zasadniczym zapewniamy: dodatkową nagrodę roczną, ochronę prawną i równoważnik pieniężny za umundurowanie. Dajemy możliwość rozwoju zawodowego, awansu oraz rozwoju zainteresowań. Stwarzamy warunki do systematycznego szkolenia się w sportach walki, a także w innych dziedzinach aktywności sportowej

- czytamy w komunikacie Aresztu Śledczego w Elblągu.

Rekrutacja do Służby Więziennej odbywa się w dwóch etapach: Pierwszy etap to złożenie dokumentów i rozmowa kwalifikacyjna. W drugim etapie kandydat przechodzi test sprawności fizycznej i psychotesty oraz badanie lekarskie.

Nowo przyjety funkcjonariusz kierowany jest na kurs przygotowawczy, który trwa 3 tygodnie, w trakcie którego poznaje min. przepisy z zakresu  prawa oraz posługiwania się bronią.  

Po ukończeniu kursu funkcjonariusz odbywa kilkumiesięczna praktykę w jednostce, a następnie jest kierowany na szkolenie zawodowe na pierwszy stopień podoficerski Służby Więziennej

- wyjaśnia kpt. Anna Downar z Aresztu Śledczego w Elblągu.

Dokładne informacje dotyczące kwalifikacji i wymogów można uzyskać w dziale kadr pod numerem: 55 61 12 111, a także na stronie internetowej, najprościej wpisując w wyszukiwarkę "Areszt Śledczy w Elblągu nabór do służby". Dokumenty można składać w dziale kadr Artesztu Śledczego w Elblągu ul. 12 Lutego 4 A. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%