› bieżące
10:44 / 12.10.2020

Elbląg. Jubileuszowy XX Dzień Papieski

Elbląg. Jubileuszowy XX Dzień Papieski

W tym roku pod hasłem „Totus Tuus” obchodzony będzie jubileuszowy XX Dzień Papieski. 11 października to okazja do wsparcia zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Po mszy świętej 16 października o godz. 198.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego  Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje polskie utwory filmowe ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II „TOTUS TUUS”.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym. Tego dnia Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i jej sympatycy organizują liczne atrakcje – tzw. miasteczka rodzinne z loteriami fantowymi, konkursami i zabawami dla najmłodszych, koncerty, sztuki teatralne i biegi papieskie.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – to wezwanie biskupie Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” i wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W trudnym okresie zagrożenia pandemią, która wywołuje wiele lęków o naszą przyszłość indywidualną i społeczną osoba św. Jana Pawła II pełna ufności, otwartości na każdego człowieka może pomóc nam odzyskać nadzieję i ułatwić wychodzenie z wszelkiego rodzaju kryzysów.

Podczas Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Z wsparcia „Dzieła” korzysta rocznie blisko 2 tys. osób z całej Polski. Stypendia przyznawane są już od VII klasy szkoły podstawowej i mogą być kontynuowane aż do zakończenia studiów. Przez 20 lat działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.  Oprócz październikowej zbiórki „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wspierać przez cały rok - wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

_______
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powstała w 2000 roku. Z pozostałych po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski środków utworzono organizację, która początkowo pomagała
500 osobom z 5 wschodnich diecezji. Obecnie z jej wsparcia rocznie korzysta blisko
2000 młodych uzdolnionych osób.


W ELBLĄGU

Jego Ekscelencja Ks. Bp dr Jacek Jezierski oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapraszają na XX DZIEŃ PAPIESKI w Elblągu:

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA odbędzie się 16 października 2020 r. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Elblągu ul. Bema 10, godz. 18.00
Po mszy świętej Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje polskie utwory filmowe ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II „TOTUS TUUS”

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%