14:04 / 10.05.2019

Elbląg. Kobieta zabiła swojego konkubenta. Wiadomo kiedy wyrok

Elbląg. Kobieta zabiła swojego konkubenta. Wiadomo kiedy wyrok

fot. archiwum elblag.net

Od grudnia ubiegłego roku toczy się proces przeciw Barbarze K., która ugodziła nożem 53-latka, który zmarł. Jak się dowiedzieliśmy 16 maja Sąd Okręgowy w Elblągu wyda wyrok.  

Przypomnijmy, ponad osiem miesięcy temu 55-letnia kobieta ugodziła nożem 53-latka, który zmarł. Wcześniej doszło pomiędzy nimi do awantury w mieszkaniu przy ul. Brzozowej.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymał 10 kwietnia ubiegłego roku informację o kobiecie, która wzywała pomocy. Na miejsce wysłano patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe zastano ugodzonego nożem mężczyznę, który pomimo reanimacji zmarł. Policjanci zatrzymali 55-letnią kobietę.

Zgłoszenie miało miejsce około godziny 6.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że między 55-letnią kobietą, a jej 53-letnim konkubentem doszło do awantury. To podczas niej kobieta miała ugodzić nożem mężczyznę. Policjanci zatrzymali 55-latkę oraz zabezpieczyli wspomniany nóż. Na miejsce wezwano prokuratora oraz grupę operacyjno-procesową

- wyjaśniał kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

W październiku ubiegłego roku do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynął akt oskarżenia. 19 grudnia rozpoczęła się rozprawa przeciw Barbarze K. oskarżonej o zabójstwo. Grozi jej nawet dożywocie. 

Sąd zamknął przewód sądowy i odroczył wydanie wyroku do 16.05.2019 r.

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%