› zapowiedzi
04:02 / 06.01.2018

Elbląg. Koncert Charytatywny dla Jasia. Wystąpi Marta Gałuszewska i Gracjan Kalandyk

Elbląg. Koncert Charytatywny dla Jasia. Wystąpi Marta Gałuszewska i Gracjan Kalandyk

Jaś Olbryś całe swoje siedmioletnie życie walczy z mukowiscydozą, nieuleczalną chorobą ogólnoustrojową. Codzienność to rehabilitacja, pobyty w szpitalu i wizyty w przychodniach oraz przyjmowanie leków. Matka chłopca apeluje o pomoc. Przyjdź na koncert charytatywny w niedzielę (7.01) do Klubu Mjazzga (ul. Kowalska) i kup bilet cegiełkę. 

Codzienność Jasia Olbrysia to systematyczne przyjmowanie leków mukolitycznych, leków na wątrobę, trzustkę oraz witamin - kilka razy dziennie. Lek na trzustkę przyjmowany jest przez Jasia do każdego posiłku zawierającego tłuszcz, dziennie jest to 15 kapsułek, aby Jaś mógł prawidłowo przyswajać składniki odżywcze z posiłków. Potrzebnych jest 6 inhalacji dziennie z leków rozszerzających oskrzela, leków mukolitycznych i nawilżających układ oddechowy, w zaostrzeniach choroby nawet do 12 inhalacji dziennie. 

Pieniądze są niezbędne:

Musimy szukać pomocy wszędzie gdzie się da, ponieważ leczenie i cały osprzęt dotyczący walczenia z mukowiscydozą jest bardzo kosztowny i z każdym rokiem ceny rosną

- tłumaczy mama chłopca, Agnieszka Olbryś.

Koncert Charytatywny dla Jasi Olbrysia organizuje Lepszy Elbląg (Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu).

Jaś ma mukowiscydozę – nieuleczalną, genetyczną chorobę układu oddechowego. Codziennie musi walczyć o oddech i szczęśliwe dzieciństwo. Chcemy mu pomóc! 

- mówi Maria Żejmo z Lepszego Elbląga. 

Koncert odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 18 w  Klubie Mjazzga, przy ul. Kowalskiej 1-2C. Wstęp to cegiełki po 5zł, 10 zł lub 20 zł.

Każda złotówka się przyda!

- podkreśla Maria Żejmo z Lepszego Elbląga. 

Wystąpią:
Gracjan Kalandyk, Przemysław Fryc, Sakin OL, Bartosz Furman, India, Holly Guns, na dj'ce Kiddie i Mylo

Gracjan Kalandyk to  wokalista, kompozytor, autor tekstów. Uczestnik IV Edycji programu XFactor oraz V Edycji programu The Voice Of Poland.  Ukończył wokalistykę jazzową i estradową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktualnie zakończył prace nad debiutanckim albumem, który ukaże się nakładem Universal Music Polska. Album nagrywany jest w warszawskim studiu NEXTPOP Songwriters’ Label, a nad jego produkcją zajął się Robert Amirian.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%