› bieżące
07:56 / 22.01.2014

Elbląg konsultuje - zaproszenie na debatę

Elbląg konsultuje - zaproszenie na debatę

fot. Bartłomiej Ryś

Samorząd opiera się na tzw. Kodeksie Konsultacji, gdzie zawartych jest 7 zasad konsultacji: dobra wiara, powszechność przejrzystość, responsywność (informacja zwrotna), koordynacja, odpowiedzialność, poszanowanie interesu ogólnego. Tyle samorząd, a mieszkańcy? Na jakich zasadach, jakich wartościach powinni opierać swoje uczestnictwo w konsultacjach?

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas kolejnej otwartej debaty organizowanej w ramach projektu „Elbląg konsultuje”. Mało tego - spróbujemy wypracować swoisty kodeks udziału mieszkańców w konsultacjach społecznych.

O swoje refleksje dotyczące tematu debaty poprosiliśmy kilka osób: radnych i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Ich refleksje znajdują się na stronie.

Do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy: Teresę Bocheńską z Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Marka Pruszaka – wiceprezydenta Elbląga (do potwierdzenia), Ryszarda Klima, Henryka Gawrońskiego, Marka Burchardta – radnych Rady Miejskiej w Elblągu oraz Arkadiusza Jachimowicza, przewodniczącego Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.

Debatę poprowadzi Maciej Bielawski.

Debata rozpocznie się 23 stycznia (czwartek) o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim w sali na IV piętrze. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych licząc na ciekawą dyskusję.

Stowarzyszenie ESWIP

2
6
oceń tekst 8 głosów 25%