› zagrożenia i utrudnienia
11:19 / 21.11.2019

Elbląg. Korki na Bema. Czy straż dotrze do pożaru z nowej siedziby?

Elbląg. Korki na Bema. Czy straż dotrze do pożaru z nowej siedziby?

fot. archiwum Elblag.net / Marcin Mongiałło

Korki na ulicy Bema to codzienność. Elblążanie obawiają się czy straż pożarna dojedzie do pożaru z nowej siedziby na Łęczyckiej, gdy zostanie oddana do użytku. Radny Paweł Kowszyński  złożył w tej sprawie interpelację.  

Zwłaszcza w godzinach szczytu przejazd ul. Bema jest utrudniony. Jak stwierdza radny Paweł Kowszyński wielu elblążan dopytuje się o przepustowość tej ulicy. Ma to związek z zapewnieniem przejazdu służb ratunkowych.

Dociekliwość mieszkańców spowodowana jest planowanym uruchomieniem strażnicy (nowej siedziby elbląskiej straży pożarnej – red.) przy ul Łęczyckiej i w niedalekiej perspektywie oddaniem do użytku kolejnych bloków mieszkaniowych w tej okolicy. Mieszkańcy już sygnalizują, że ten rejon miasta korkuje się zwłaszcza w godzinach porannego szczytu, a i przejazd w innych porach jest utrudniony

- napisał radny Paweł Kowszyński w interpelacji  do prezydenta Elbląga.

Zdaniem radnego rozwiązaniem problemu byłaby Obwodnica Wschodnia, która z pewnością rozładowałaby korkujące się ulice w tym rejonie miasta.
Paweł Kowszyński prosi prezydenta o podjęcie stosownych działań uzdrawiających sytuację. Radny pyta jakie rozwiązanie komunikacyjne jest planowane docelowo, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców i możliwość szybkiego poruszania się pojazdów służb ratunkowych w tym rejonie miasta?

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%