› bieżące
02:39 / 31.07.2019

Elbląg. Lubisz pomagać bezdomnym? Jest praca

fot. Pixabay

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ogłasza nabór na stanowisko streetworkera. Do jego zadań będzie należało m.in.  docieranie do bezdomnych i ustalanie miejsc ich przebywania. Można się zgłaszać do 9 sierpnia.

 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu potrzebuje streetworkera. Jest to praca na umowę zlecenie  już nawet w sierpniu. Wystarczy wykształcenie średnie i niekaralność. Mile widziane doświadczenie w pracy streetworkera.

Obowiązki streetworkera:

1) Docieranie do osób bezdomnych i lokalizowanie miejsc gromadzenia się (przebywania) osób bezdomnych, obecność w środowisku i jego monitorowanie, budowanie i utrzymywanie relacji. Aktualizacja miejsc niemieszkalnych.
2) Nawiązywanie bezpośrednich kontaktów i pozyskiwania wiedzy nt. prowadzonego stylu życia  i funkcjonowania w dotychczasowych środowiskach oraz monitorowanie potrzeb bytowych i życiowych i informowanie o możliwościach skorzystania z pomocy społecznej, reagowanie adekwatnie do sytuacji.
3) Interweniowanie w sytuacjach kryzysowych i podejmowanie szybkich decyzji, działań w sytuacjach kryzysowych (zagrożenie zdrowia lub życia) poprzez współdziałanie z komórkami organizacyjnymi zleceniodawcy i innymi instytucjami (Policja, Straż Miejska, Straż pożarna, służba zdrowia i inne)

Można się zgłaszać swoje oferty zatrudnienia do 9 sierpnia.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%