› inwestycje drogowe
14:00 / 14.01.2020

Elbląg. Mieszkańcy walczą o chodnik. Prezydent obiecuje także rondo

Elbląg. Mieszkańcy walczą o chodnik. Prezydent  obiecuje także rondo

fot. archiwum Elblag.net

Mieszkańcy  ulic Smolnej, Łukasińskiego i Waryńskiego marzą o chociaż prowizorycznym chodniku wzdłuż Królewieckiej i przejścia dla pieszych, by dojść do przystanku. Prezydent Elbląga  odpowiada, że przygotowywana jest dokumentacja projektowa nie tylko chodnika i przejścia. Będzie także rondo. Inwestycja jak wszystko  dobrze pójdzie będzie gotowa w 2021 roku. 

Mieszkańcy  ulic Smolnej, Łukasińskiego i Waryńskiego zwrócili się do radnego Wojciecha Karpińskiego z prośbą o interwencję. Chodzi o

wybudowanie przynajmniej prowizorycznego chodnika wzdłuż ul. Królewieckiej  od skrzyżowania z ul. Smolną w kierunku Fromborskiej. Wymagałoby to również utworzenia przejścia przez ul. Królewiecką na wysokości przystanku

- czytamy w interpelacji radnego.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa przebudowy ul. Fromborskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką.

Projektowana jest także przebudowa skrzyżowania skrzyżowania ul. Królewieckiej z Fromborską na rondo oraz budowa chodnika wzdłuż ul. Królewieckiej od skrzyżowania ze Smolną do ul. Metalowców.

- wyjaśnia prezydent.
To nie wszystko. Planowane jest nowe przejście dla pieszych przez Królewiecką wraz z oświetleniem. Przejście te będzie przewidziane w obrębie ronda po stronie ul. Smolnej. 

Witold Wróblewski informuje, że miasto wystąpiło o dofinansowanie inwestycji do Funduszu Dróg Samorządowych. 

W przypadku otrzymania dofinansowania zadanie planowane jest jako dwuletnie z realizacją w latach 2020 – 2021

- zapewnia prezydent Elbląga. 
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%