› policja
09:41 / 20.06.2018

Elbląg. „Młodość - Brawura - Prędkość" akcja policji z...

Elbląg. „Młodość - Brawura - Prędkość

fot. KMP w Elblągu

Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj (19 czerwca) działania pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 3 naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przez  kierowców wobec pieszych oraz 10 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa na pasach. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 58 mandatów karnych, również za inne wykroczenia, w tym przekroczenia dozwolonej prędkości. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 5 kolizji, przeprowadzili 235 kontroli trzeźwości oraz zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.

Dzisiaj (20.06) i jutro na drogach Warmii i Mazur policjanci będą prowadzić działania „Młodość - Brawura - Prędkość". Głównym ich celem jest ograniczanie liczby wypadków drogowych poprzez egzekwowanie, zwłaszcza od młodych kierujących, przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Działania mają także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%