› bieżące
10:11 / 02.11.2012

Elbląg na dużym ekranie

Elbląg na dużym ekranie

fot. CSE Światowid

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wspólnie z Telewizją Elbląską wracają do cyklu Elbląg na dużym ekranie. W jeden poniedziałek miesiąca, zagłębiając się w wygodny kinowy fotel, będzie można przenieść się w filmową podróż po innym niż na co dzień Elblągu.


Elbląg na dużym ekranie to cykl, który ma już swoją trzecią odsłonę, tworzą go wspólnie – Telewizja Elbląska i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. To okazja do obejrzenia wyjątkowych materiałów filmowych, usłyszenia kilku słów o Elblągu, jakiego na co dzień nie znamy i włączenia się do dyskusji o tym, co można było zobaczyć na ekranie kina. O filmach będzie odpowiadał Juliusz Marek.

Podczas spotkań zaprezentowane zostaną materiały archiwalne, nowe filmy, reportaże o Elblągu i elblążanach oraz filmy tworzone przez elblążan. Spotkania odbywać się będą w jeden poniedziałek miesiąca w kinie „Światowid".

Najbliższe spotkanie Elbląga na Dużym Ekranie odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada.  A wyświetlone na nim zostaną następujące materiały filmowe:

  1. Elbląskie kroniki filmowe 1963-1990
  2. Krzyżacy – fakty i mity – I część projektu edukacyjnego „Noc w galerii”
  3. Dziękujemy za solidarność, Elbląg – Stavanger – film Telewizji Elbląskiej

Terminy spotkań 2012/2013:

12 listopada, 10 grudnia, 14 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 15 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca.

Wszystkie projekcje będą się odbywały na sali kameralnej kina „Światowid” o godz. 18.00. Wstęp wolny.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%