› zapowiedzi
14:34 / 10.12.2012

Elbląg na dużym ekranie - Elbląskie grudnie

Elbląg na dużym ekranie - Elbląskie grudnie

fot. nadesłane

Kino „Światowid” zaprasza na kolejne spotkanie z Elblągiem na dużym ekranie. W grudniu,  m.in. podziękujemy za solidarność, ale nie tą pisaną z wielkiej litery, a tą zwyczajną międzyludzką, a temat pokazu to Elbląskie grudnie. Wstęp wolny.

Na ekrany kina „Światowid” powrócił znany i lubiany przez Elblążan cykl Elbląg na dużym ekranie. Cykl liczy osiem spotkań, pierwsze już za nami, kolejne - w poniedziałek, 10 grudnia.

Każdy pokaz ma temat przewodni, który nawiązuje do historii naszego miasta i terminu prezentacji. Na spotkaniu w najbliższy poniedziałek, tematem będą Elbląskie grudnie. Zaprezentowane zostaną następujące materiały filmowe:

1.       Elbląskie kroniki filmowe 1963-1990

2.       Zbyszek Godlewski padł – film Rafała Mierzejewskiego (TVP Historia)

3.       Dziękujemy za solidarność – film Telewizji Elbląskiej

Organizatorzy zapraszają do zabrania ze sobą na spotkanie pamiątek ze stanu wojennego. Może ktoś z Państwa zachował przedmioty lub opakowania z norweskich darów. Z tymi ostatnimi związany jest film „Dziękujemy za solidarność” - od roku 1980 do Elbląga płynęła rzeka darów z dalekiego, norweskiego Stavanger, dzięki nim życie w stanie wojennym stawało się znośniejsze, dzieci miały odżywki, a chorzy lekarstwa. Po 30 latach dziennikarze Telewizji Elbląskiej postanowili odszukać organizatorów tej akcji i podziękować za ich solidarność. Film powstał dzięki dofinansowaniu miasta Elbląga.

Spotkanie i dyskusję poprowadzi Juliusz Marek, dziennikarz Telewizji Elbląskiej.

Ze względu na duże zainteresowanie cyklem pokaz odbędzie się na dużej sali kina „Światowid”, nie na sali kameralnej i wyjątkowo rozpocznie się pół godziny później o 18.30. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie do kina „Światowid”. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%