› zapowiedzi
14:45 / 04.03.2013

Elbląg na dużym ekranie - jak miasto zmieniało się na przestrzeni lat

Elbląg na dużym ekranie - jak miasto zmieniało się na przestrzeni lat

Po prostu – Elbląg i elblążanie. Na marcowym spotkaniu z „Elblągiem na dużym ekranie” zobaczymy nasze miasto i to, jak zmieniało się na przestrzeni lat – od 1937 roku do dziś. Centrum Spotkań Europejskich ”Światowid” i Telewizja Elbląska zapraszają na pokaz w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” w poniedziałek, 11 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Cykl kinowych spotkań „Elbląg na dużym ekranie” cieszy się coraz większą popularnością.

- Widzów nie jest już w stanie pomieścić sala kina kameralnego, na ostatnim spotkaniu pojawiło się około 300 osób. Najbliższy pokaz odbędzie się w dużej sali kina „Światowid” i liczymy na tak samo liczne przybycie elblążan – mówią organizatorzy.

Tematem najbliższego spotkania, które odbędzie się w jak zwykle w poniedziałek, będzie Elbląg i elblążanie. Elbląg przedwojenny – uwieczniony w niemieckich kronikach, powojenny - zarejestrowany kamerami filmowców klubu AKF Jantar oraz ten nam współczesny.

Bohaterem wieczoru będzie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Jak wyglądała ta szkoła przed 40 laty, kto w niej uczył, jaka była atmosfera – tego będzie się można dowiedzieć ze szkolnych wspomnień Ryszarda Rynkowskiego, absolwenta I Liceum i Honorowego Obywatela Elbląga.

Ja zawsze projekcje przeplatane będą ciekawostkami z historii naszego miasta oraz dyskusją, którą poprowadzi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej.

Program spotkania:

  1. Elbląskie kroniki filmowe 1937-1989 (15’)
  2. Jestem z Elbląga – film Telewizji Elbląskiej – 1997 (24’)
  3. „Elbląg pięknieje” – film Telewizji Elbląskiej - 2010 (12’)


Spotkanie w ramach cyklu "Elbląg na dużym ekranie" odbędzie się w poniedziałek, 11 marca o godz. 18.00 w dużej sali kina „Światowid”, wstęp wolny.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%