› budownictwo mieszkaniowe
10:55 / 09.07.2019

Elbląg. Na Topolowej powstanie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna

Elbląg. Na Topolowej powstanie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna

fot. UM Elbląg

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki położonej wzdłuż ul. Topolowej. Na niej ma powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna do dnia 31 grudnia 2026 roku. 

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja o przetargu na działkę o powierzchni 0,2 hektara, położoną wzdłuż ul. Topolowej, wśród zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz zabudowy usługowej. 

Na nieruchomości posadowiony jest budynek o funkcji handlowo-usługowej, przeznaczony do fizycznej likwidacji. Nieruchomość częściowo zagospodarowana obiektami nietrwale związanymi z gruntem i użytkowana przez okolicznych mieszkańców

- czytamy w ogłoszeniu.

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 9 września w Urzędzie Miejskim. Cena wywoławcza 470 tys. zł. 

Nabywca musi spełnić kilka warunków. Dostęp nieruchomości do drogi publicznej musi przewidzieć poprzez drogę wewnętrzną położoną na działce znajdującej się w administrowaniu Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu. Nieruchomość będzie przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. To nie wszystko.

Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2024 r. i zakończenia zabudowy nieruchomości, zgodnie z jej przeznaczeniem, w terminie do dnia 31 grudnia 2026 r
Gdy nie spełni warunków grożą mu kary w wysokości 45 tys. zł. za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2025 roku.

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu. Dodatkowo nabywca w celu zabezpieczenia zapłaty należności miastu z tytułu tych kar umownych dobrowolnie podda się rygorowi egzekucji do kwoty 500.000 zł

W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości zostanie jedna ze Wspólnot Mieszkaniowych, położonych przy ul. Topolowej 32-46, Topolowej 50-70 oraz Topolowej 72-82, zostanie zwolniona z terminów zabudowania nieruchomości.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%