Elbląg. Nastolatek kradł, by mieć na kolejną dawkę
fot. Freepik.com
„Po raz pierwszy sięgnął po nie w wieku 15 lat. Uzależnił się do tego stopnia, że wciągnął w to swoich braci. Oszukiwał, zaczął kraść i wynosić wszystkie cenne rzeczy z domu, aby mieć tylko na kolejną dawkę”. To jedna z wielu tragicznych historii, które przeżyli rodzice szukający pomocy w elbląskim Stowarzyszeniu Szansa Na Rozwój.
Osób, które mają poważne problemy z powodu narkotyków czy dopalaczy ciągle przybywa.
Nasze stowarzyszenie działa od pięciu lat. Coraz więcej osób szuka u nas pomocy. Zrozpaczeni rodzice pytają co mogą zrobić, gdy ich dziecko jest uzależnione od narkotyków
- mówi Mateusz Milanowski, prezes Stowarzyszenia Szansa Na Rozwój.
Oto jedna z historii, którą przeżyli rodzice:
Po raz pierwszy sięgnął po nie w wieku 15 lat. Uzależnił się do tego stopnia, że wciągnął w to swoich braci. Oszukiwał, zaczął kraść i wynosić wszystkie cenne rzeczy z domu, aby mieć tylko na kolejną dawkę. Wizytom policji i pogotowia nie było końca. Ostatecznie nie ukończył szkoły, a co gorsze trafił na oddział psychiatryczny.
Takich tragicznych historii, które z trudem opowiadają rodzice jest coraz więcej. Jedną z nich będzie można usłyszeć podczas konferencji „Miękkie narkotyki, twarde zagrożenie, która dbędzie się 2 października (wtorek) w godzinach od 11.00 do 14.00 w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25. Zaprasza Stowarzyszenie Szansa Na Rozwój.
Czym są dopalacze? Jak groźne są dla zdrowia i życia naszych dzieci? Co zrobić, gdy zauważymy, że nasze dziecko zażywa dopalacze? Z jakimi konsekwencjami prawnymi może liczyć się osoba posiadająca dopalacze? Na te i, wiele innych pytań dotyczących problemu nowych narkotyków odpowiedzą specjaliści
- wyjaśnia Mateusz Milanowski.
Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawicie policji, sanepidu i terapeuci. Organizatorzy szczególnie zachęcają do przyjścia: rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkie inne osoby pracujące z młodzieżą.
Organizacja zaprasza także do swojej siedziby, przy ul. Związku Jaszczurczego 17, pok.113. W każdą środę o godz. 17 odbywają się spotkania. Można się skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@szansanarozwoj.com lub telefonicznie 55 649-11-44.