› budownictwo mieszkaniowe
12:12 / 30.01.2019

Elbląg. Nie będzie mieszkań w budynku po III LO

Elbląg. Nie będzie mieszkań w budynku po III LO

fot. archiwum elblag.net

We wrześniu ubiegłego roku radni zdecydowali o tym, że Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzyma w aporcie budynek po III Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Saperów 14 f. Niestety okazało się, iż ze względu na przepisy bhp i ppoż. nie jest to możliwe.

III Liceum Ogólnokształcące przeprowadziło się do budynku po Gimnazjum nr 9. Teraz pusty obiekt jest w gestii Zarządu Budynków Komunalnych. 13 września ubiegłego roku podczas sesji radni zdecydowali, że Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzyma w aporcie ten budynek, przy ul. Saperów 14 f. Okazało się jednak, że nie będzie to możliwe.

Po szczegółowej analizie tej lokalizacji ustalono, że przebudowa tej części budynku użytkowego na mieszkania ograniczy sprawne funkcjonowanie Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej, zajmującej część budynku przy ul. Saperów 14E. Problem dotyczy bezpieczeństwa użytkowników szkoły ponieważ zostaną zamknięte drogi ewakuacyjne prowadzące do drugiej klatki schodowej. Budynek jako całość nie spełniałby wówczas wymaganych przepisów bhp i ppoż.

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Teraz prowadzone są rozmowy i uzgodnienia z ETBS w sprawie wskazania innej lokalizacji. Chodzi o budowę nowego obiektu lub adaptację obiektu użytkowego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%