› inwestycje komercyjne
12:10 / 26.10.2012

Elbląg nie jest w planach Czerwonej Torebki

Elbląg nie jest w planach Czerwonej Torebki

fot. Czerwona Torebka

W miniony weekend w Braniewie otwarto pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim pasaż handlowy ogólnopolskiej sieci Czerwona Torebka. Sieć w przeciągu 9 lat zamierza wybudować prawie 1,9 tys. pasaży w całym kraju. Póki co inwestor nie planuje otwarcia tego typu obiektu w Elblągu.

Inwestorem budowy pasaży handlowych jest poznańska firma Czerwona Torebka S.A., której założycielem i większościowym akcjonariuszem jest Mariusz Świtalski, twórca marek Elektromis, Eurocash, Biedronka i Żabka. Oferta pasaży handlowych Czerwona Torebka jest skierowana głównie do małych i średnich miast i miejsc, w których odbywa się intensywny ruch samochodowy lub pieszy. Są to m.in. osiedla mieszkaniowe czy okolice supermarketów.

Obiekty powstają na mniejszych działkach, od 1700 do 3000 m kw. Mają jednokondygnacyjną konstrukcję, złożoną z powtarzalnych modułów o powierzchni ok. 60 m kw. oraz osobnymi wejściami i oświetlonymi parkingami. Pasaże Czerwonej Torebki mają być miejscem szybkich i wygodnych zakupów, w niewielkich obiektach integrujących handel lokalny.

Pierwszy na Warmii i Mazurach pasaż Czerwonej Torebki, otwarto 20 października w Braniewie. Obiekt mieści się przy ul. Królewieckiej, w sąsiedztwie sklepu sieci Lidl. Braniewski pasaż składa się z dziewięciu modułów i ma blisko 530 m kw. powierzchni użytkowej oraz bezpłatny parking z 27 miejscami postojowymi. Wśród jego najemców znajdują się: sklep spożywczo-monopolowy Małpka Express, piekarnia Warmińska, sklep mięsny Kummer, Centrum Taniej Odzieży czy punkt gastronomiczny Kebab-Pizza Marmara.

Sieć Czerwona Torebka zamierza otworzyć w przeciągu 9 lat prawie 1,9 tys. pasaży handlowych w Polsce. Do końca października firma planuje posiadać łącznie 22 obiekty, a do końca tego roku oddać do użytku 65 pasaży. Plan na lata 2013-2014 to 125 i 180 obiektów. W kolejnych latach spółka chce uruchamiać ok. 200 minigalerii rocznie. Na realizację konceptu spółka zamierza  zainwestować 4,5 mld zł.

Czerwona Torebka już planuje kolejne inwestycje w naszym regionie. W najbliższym czasie pasaże powstaną w Morągu, Piszu i Szczytnie. Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, na otwarcie podobnego obiektu w naszym mieście, póki co nie mamy co liczyć.

- Obecnie nie planujemy budowy pasażu handlowego Czerwona Torebka w Elblągu – poinformowała nas Lidia Mączyńska z Biura Prasowego spółki Czerwona Torebka.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%