› dzieci i rodzina
05:35 / 05.12.2018

Elbląg. Nie masz prezentu, wygraj książkę w naszym konkursie

Elbląg. Nie masz prezentu, wygraj książkę w naszym konkursie

Kontynuujemy naszą akcję: „Wygraj na prezent książkę w konkursie Elblag.net”. Teraz możesz otrzymać Zaczarowane obrazki z serii Lubię czytać ze strzałką wydawnictwa Nowa Era oraz KsiążkoGry. Wszystko przeznaczone dla młodych Czytelników.  

Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nowe serie KsiążkoGry i Lubię czytać ze strzałką. Pokochają je dzieci i rodzice, bo idealnie łączą korzyści płynące z czytania i mądrej zabawy. 

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić, a Ty znajdziesz “milion” sposobów by zachęcić ich do sięgnięcia po książkę! Czy Twoje pociechy mają ochotę na grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? Są w filozoficznym nastroju? A może właśnie zastanawiasz się, jak sprawić, by dzieci pokochały czytanie? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk, niczym superbohaterowie przychodzą z gotowym rozwiązaniem i praktycznymi pomysłami, które znajdziecie w nowych seriach KsiążkoGry oraz Lubię czytać ze strzałką.  

Seria Lubię czytać ze strzałką to książki ze specjalnie opracowanymi graficznie wierszami genialnej poetki Małgorzaty Strzałkowskiej oraz dołączoną pomocą dydaktyczną - specjalną strzałką, która utrwala kierunek czytania i przyzwyczaja wzrok dziecka do podążania za tekstem. 

Seria Książkogry to bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową. 

My po prostu wiemy, jak to się robi! Potrafimy oczarować dzieci światem liter, bo od lat z powodzeniem realizujemy tę proczytelniczą misję w każdym numerze „Świerszczyka”. A teraz nadszedł czas, by opublikować nasze pomysły w formie książek. Dzieci poczują dzięki nim radość czytania, a rodzice i nauczyciele znajdą wiele praktycznych informacji i porad. To pierwsze takie kompendium na rynku książki dziecięcej – harmonijne połączenie literackiej magii „Świerszczyka” i edukacyjnej mocy wydawnictwa Nowa Era”

- opowiada Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna Świerszczyka. 

Twórcami poszczególnych książek w obu seriach są autorzy i ilustratorzy od lat związani ze Świerszczykiem. Wiersze i teksty prozą napisali: Małgorzata Strzałkowska, Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka. Za stronę graficzną odpowiadają mistrzowie ilustracji dziecięcej: Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno, Agnieszka Antoniewicz, Marcin Bruchnalski, Anita Graboś, Piotr Nagin, Ewa Poklewska-Koziełło oraz Agnieszka Żelewska. Autorem gier dołączonych do książek z serii KsiążkoGry  jest Filip Haka.

KONKURS!
Aby wygrać Zaczarowane obrazki z serii Lubię czytać ze strzałką oraz KsiążkoGrynależy odpowiedzieć na na pytanie: dlaczego chcesz wygrać właśnie tę książkę. Odpowiedź wyślij na adres konkursy@elblag.net. Tytuł wiadomości - „Lubię czytać ”. Podaj imię i nazwisko oraz numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia do godz 10:00. Odbiór nagrody w siedzibie redakcji, ul. Syrokomli 19. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%