› bieżące
11:11 / 13.11.2018

Elbląg. Nie masz widoków na pracę zgłoś się do „Centrum Integracji Społecznej - ERKON”

  Elbląg. Nie masz widoków na pracę zgłoś się do „Centrum Integracji Społecznej - ERKON”

fot. nadesłane

Projekt „Centrum Integracji Społecznej - ERKON” potrwa od 01.11.2018 do 30.09.2020. Trwają zapisy. Zajęcia rozpoczną się w grudniu.

Projekt skierowany jest do osób:
W wieku 15-64 lat.
Pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnością (wszystkie stopnie oraz rodzaje niepełnosprawności)
Bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo z powiatu elbląskiego.

Nie posiadających prawa do:  zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, renty strukturalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego.

Rekrutacja do projektu rozpoczyna się 1 listopada, zapisać się do projektu można w siedzibie ERKON-u przy ul. Związku Jaszczurczego 15 w Elblągu. W razie potrzeby specjaliści mogą dotrzeć do beneficjenta. Rekrutacja jest wieloetapowa (przebieg rekrutacji: wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych z trenerem pracy oraz psychologiem, rekrutacja pogłębiona- spotkanie i wypełnianie dokumentów z doradcą zawodowym a następnie z psychologiem, wizyta u lekarza medycyny pracy, podpisanie deklaracji uczestnictwa w projekcie).
Comiesięczne świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, przez cały okres trwania projektu - do momentu podjęcia pracy.
Beneficjent jest objęty wsparciem przez rok, głównym celem projektu jest znalezienie stałej pracy dostosowanej do potrzeb oraz możliwości beneficjenta. W ramach projektu oferujemy szkolenia zawodowe (dostosowane indywidualnie do beneficjenta) oraz praktyki zawodowe na otwartym rynku pracy lub na pracowniach wewnętrznych- pracownia krawiecka, pracownia rzemiosł różnych, pracownia opiekuńcza.
Przez cały okres trwania projektu beneficjent jest objęty wsparciem trenera pracy, doradcy zawodowego, psychologa, specjalisty ds. aktywizacji społeczno-zawodowej, coacha oraz pracownika socjalnego. Spotkania odbywają się kilka razy w miesiącu z każdym ze specjalistów. W sytuacji gdy beneficjent podejmie zatrudnienie nadal jest w projekcie, prowadzimy wtedy tzw. monitoring pracy, czyli utrzymujemy stały kontakt, beneficjent może korzystać ze wsparcia specjalistów według potrzeb.

Przebieg realizacji projektu:
Zebranie grupy
2 miesięczne warsztaty z psychologiem oraz doradcą zawodowym (4 dni w tygodniu) 
Spotkania indywidualne oraz grupowe z psychologiem i doradcą zawodowym
Praktyki zawodowe na pracowniach wewnętrznych oraz na otwartym rynku pracy
Szkolenia
Zatrudnienie i monitoring.

Poprzedni projekt 

W październiku zakończył się projekt prowadzony przez Elbląskie Centrum Integracji Społecznej, które funkcjonuje w ramach Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. 
W ramach projektu uczestnicy zdobyli wiele nowych umiejętności uczestnicząc w zajęciach na pracowniach: opiekuńczej i asystenckiej, krawieckiej, „złota rączka” oraz na praktykach zewnętrznych u pracodawców. Blisko połowa beneficjentów została  zatrudniona  na umowę o pracę. Projekt trwał dwa lata,   beneficjenci otrzymali wsparcie doradcy zawodowego, psychologa oraz trenera pracy w aktywizacji zawodowej (  np. przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, zdobycie umiejętności autoprezentacji, asertywności, komunikacji  interpersonalnej). Ważne było także wzmocnienia poczucia własnej wartości .Beneficjenci uczestniczyli także w wielu wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście między innymi w wystawach Galerii El, koncertach orkiestry kameralnej i występów organizowanych przez Zespół Szkół Muzycznych. 

Obecnie prowadzimy rekrutację do nowego projektu, który rozpocznie się w grudniu.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne, bezrobotne bez prawa do zasiłku a także nieaktywne zawodowo. Oprócz wymienionych pracowni planujemy także pracownię rzemiosł różnych. Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja i znalezienie pracy dla uczestników.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%