› inwestycje drogowe
08:25 / 11.09.2019

Elbląg. Niebezpieczne przejścia zyskają nie tylko elementy odblaskowe

Elbląg. Niebezpieczne przejścia zyskają nie tylko elementy odblaskowe

Dziś (11 września) rozpoczną się prace montażowe przy tworzeniu dwóch nowych Aktywnych Przejść dla Pieszych. Mowa o przejściach przy dwóch ruchliwych ulicach, Al. Odrodzenia (na wysokości pawilonów handlowych „Jantar”) oraz przy Al. Grunwaldzkiej (na wysokości hal Elzamu).

W ramach Aktywnych Przejść dla Pieszych obie lokalizacje otrzymają dodatkowe oznakowanie wyposażone w czujniki ruchu, punktowe elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka oraz nową nawierzchnię grubowarstwową w kolorze biało-czerwonym.

Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 120 tys. zł, z tego 100 tys. zł pochodzi z dofinansowania z ministerialnego programu „Razem Bezpieczniej”.

Prace, które tak jak w roku ubiegłym, realizować będzie firma Eurasfalt z Olsztyna potrwają  kilka dni, a ich realizacja będzie uzależniona od warunków atmosferycznych.

W obu lokalizacjach roboty będą prowadzone z zajęciem jednego pasa ruchu i dodatkowo z wyłączeniem ruchu pieszego na Al. Grunwaldzkiej. Prosimy o zachowanie ostrożności kierowców i pieszych.

UM Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%