› policja
12:31 / 05.03.2020

Elbląg. Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych na Zawadzie (+wideo)

Elbląg. Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych na Zawadzie (+wideo)

Mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa poinformowali policję o niebezpiecznym zachowaniu kierujących na przejściu przy al. Odrodzenia. Nagranie z policyjnego wideorejestratora to potwierdziło.

Policjanci z elbląskiej drogówki bacznie przyglądają się temu, co dzieje się na przejściach dla pieszych i reagują za każdym razem, gdy zauważą, że doszło do popełnienia wykroczenia. 

Tym razem służba była pełniona w okolicach przejścia dla pieszych przy al. Odrodzenia w Elblągu. Funkcjonariusze otrzymywali bezpośrednio od mieszkańców oraz poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnały o niebezpiecznym zachowaniu kierujących właśnie w tym miejscu

- informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Policyjny wideorejestrator po raz kolejny nagrał kilku kierujących, którzy wyprzedzali bądź omijali pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Inny patrol zatrzymywał tych kierujących, którzy stworzyli takie zagrożenie.

Oprócz wysokiego mandatu kierowcy może grozić zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami a w przypadku skierowania sprawy do sądu może on orzec czasowy zakaz kierowania pojazdami.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z policyjnego wideorejestratora.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%