› policja
09:43 / 15.10.2020

Elbląg. Nielegalne automaty do gier

Elbląg. Nielegalne automaty do gier

fot. KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga i Olsztyna zatrzymali dziewięć automatów do gier w Elblągu i Szczytnie. Przeprowadzone eksperymenty potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Elbląga otrzymali informacje od policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu o ujawnieniu automatów do gier hazardowych. Po udaniu się na miejsce, przeprowadzili eksperyment w zakresie legalności urządzania gier na automatach.

Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że dwa automaty są włączone a jeden nieczynny. Obiekt był monitorowany dwiema kamerami od wewnątrz i jedną zewnętrzną. Drzwi wyposażone były w elektroniczny wizjer, na którym wyświetlany był wizerunek osób, potencjalnych klientów punktu gier
 

- informuje st.rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy - Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.

W poniedziałek 12 października funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych w Szczytnie. Mimo trwającego zagrożenia epidemicznego w centrum miasta działał nielegalny salon, gdzie dostęp do środka był możliwy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą lokalu. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy oraz przesłuchanie świadków jednoznacznie potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. W obu przypadkach ujawnione automaty zostały zajęte jako dowody rzeczowe, a sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%