› sport
11:42 / 05.08.2019

Elbląg. Nietypowy trening piłkarek Startu

Elbląg. Nietypowy trening piłkarek Startu

fot. EKO Gryf

Bardzo interesujący trening terenowy przy wydatnej pomocy Elbląskiego Klubu Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia  zorganizował  trener naszych szczypiornistek pan Andrzej NIEWRZAWA. W miniony czwartek w naszej przepięknej o każdej porze roku Bażantarni po mocnej rozgrzewce nasze, miejmy nadzieję przyszłe „złotka” ruszyły do lasu szukać tzw. „zielone punkty kontrolne” /ZPK/.   

Zawody odbyły się w formule „scorelauf” czyli „biegaj i licz”. Dziewczyny startowały w tej samej minucie i miały limit  90 minut  aby znaleźć jak najwięcej ZPK, których jest w Bażantarni 30 egz. /mamy „złoty certyfikat”/. Potwierdzanie pobytu na punktach kontrolnych odbywało się w tradycyjny sposób czyli poprzez podbicie perforatorem na karcie startowej.  Trzeba było wybrać odpowiedni wariant taktyczny biegu, aby zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Każde spóźnienie powyżej 5 minut skutkowało anulowaniem 1 ZPK.

Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zwyciężyła Aleksandra Garczarczyk /12 ZPK/, drugie miejsce zajęła Milica Dancic a trzecie ex-quo Alona Szupyk, Barbara Choromańska i Tatiana Trbović.  Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Uczestniczki  doskonaliły samodzielne podejmowanie decyzji. Szybka orientacje w terenie jest tako samo potrzebna jak na boisku. 

Po ukończeniu zawodów wszystkie  nasze kadrowiczki otrzymały upominek w postaci przewodnika historyczno-archeologicznego „Szlakami Wysoczyzny Elbląskiej”.  Trener już zapowiedział powtórzenie treningu. Bieg na orientację zmusza do skupienia się na czytaniu mapy i przez to tracimy poczucie odległości jaką przebywamy. Po jej obliczeniu lub zmierzeniu przez przyrząd sami nie wierzymy żeśmy przebyli taką ilość kilometrów. Mapy do biegu na orientację z „Zielonymi Punktami Kontrolnymi” są gotowymi mapami do zawodów i treningów.

Bolesław Czechowski,   EKO GRYF                                                                           

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%