› zagrożenia i utrudnienia
09:54 / 11.05.2018

Elbląg. O donosy na handlowców apeluje inspekcja pracy

Elbląg. O donosy na handlowców apeluje  inspekcja pracy

W najbliższą niedzielę (13 maja) obowiązuje zakaz handlu. Nie zrobimy zakupów m.in. w Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie. Państwowa Inspekcja Pracy czeka na informacje o tych, którzy łamią zakaz, nr tel. 89 524 13 28 w godzinach od 8 do 20, oczywiście w najbliższą niedzielę i w inne dni gdy obowiązuje zakaz handlu. 

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w wyznaczone niedziele sklepy muszą być zamknięte, ale są wyjątki: 
lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami,  kwiaciarnie, placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (dla podróżnych). 

Państwowa Inspekcja Pracy jest zainteresowana informacjami o łamiących zakaz handlu w niedzielę, także z terenu Elbląga. 

Uruchomiliśmy telefon: (89) 524 13 28 w celu umożliwienia osobom zainteresowanym zgłaszania placówek handlowych naruszających przepisy tej ustawy.
Numer ten będzie czynny tylko w dniach objętych zakazem, w godzinach 8.00 – 20.00

- czytamy w komunikacie olsztyńskiej PIP. 

Jak się dowiedzieliśmy w warmińsko-mazurskiej inspekcji pracy przeciętnie w miesiącu jest 15 zgłoszeń z terenu województwa.  

Jak już informowaliśmy sklepy Żabka ogłosiły, że są nie tylko placówkami handlowymi, ale i pocztowymi. 

Zapytaliśmy co sądzą o tym pomyśle w Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie. Oto odpowiedź Andrzeja Słowika, zastępcy okręgowego inspektora pracy w Olsztynie: 

Takie postępowanie budzi poważne wątpliwości. Gdy dojdzie do pracy w niedzielę skierujemy sprawę do sądu, by ten orzekł czy to postępowanie handlowców jest zgodne z prawem. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%