› sport
11:05 / 02.10.2015

Elbląg odpali rakiety!

Elbląg odpali rakiety!

Nikogo już nie dziwi widok ludzi przemierzających elbląskie trotuary z samymi kijkami. Nordic Walking to sport tak popularny, że na stałe wniknął w miejski krajobraz. Całkiem niedawno przecież Elbląg był europejską stolicą „nordyckich przechadzek”, w której udział wzięło ponad 600 zawodników. Jednak przez następnych parę dni Elbląg opanują już zwolennicy dyscyplin, dla których podstawowym narzędziem działania jest rakieta (zwana także paletką).

Powoli warto się przyzwyczajać do widoku osób niosących pod pachą różnego rodzaju rakiety – niezależnie czy do squasha, badmintona lub tenisa stołowego. Kiedy coraz chłodniejsza aura nakazuje ludziom chować się do wewnątrz, szukają dla siebie najciekawszych form aktywności. Interesującą alternatywę daje m.in. badminton. Niesłabnącym zainteresowanie cieszy się w Elblągu organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Grand Prix, które dobiło już do VIII edycji. 27 września odbył się pierwszy turniej klasyfikacyjny, na starcie którego stanęło 17 singlistów oraz 17 par deblowych (panowie, panie, mikst). W początkowej fazie rozgrywek świetną formę zaprezentowała Dorota Rajczyk-Gałkowska, która wygrała wśród singlistek, ale także w kobecym deblu w parze z Ewą Dębogórską oraz w mikście ze Sławomirem Naruszem.

Także w MOSiRze ruszyły Indywidualne Mistrzostwa Elbląga Amatorów w tenisie stołowym. W pierwszym turnieju ósmej edycji udział wzięło 36 graczy (mężczyzn i kobiet) w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto zakończyły się już zapisy do V edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, do których zgłosiło się 12 zespołów. W rozgrywkach wystąpi rzecz jasna aktualny mistrz ligi, czyli 16 Batalion Dowodzenia.

Jednak to wszystko dopiero zapowiedź prawdziwej inwazji „rakietowych” sportów. Do boju ruszają już jutro (3 października) najlepsi elbląscy zawodnicy w squashu. Rozpoczynają się albowiem III Otwarte Mistrzostwa Elbląga w kategorii B+. Ubiegłoroczne zawody były pasjonującą batalią. Przyciągnęły ponad 60 entuzjastów tej odmiany tenisa. Poprzedni turniej, organizowany przez Szkołę Tenisa „Score”, cieszył się także ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Tegoroczne zmagania, jak i te ubiegłoroczne, zostaną rozegrane w różnych kategoriach: juniorskiej, damskiej oraz Open – otwartej dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej bardzo efektownej dyscyplinie. Jednym z głównych faworytów całej imprezy jest Mateusz Skorek, dobrze znany ze swoich wysokich umiejętności tenisowych, który w poprzednich mistrzostwach uplasował się na 3 pozycji w turnieju Open. Jednak patrząc na jego aktualną formę w Lidze Squasha (jeszcze bez porażki), można widzieć w nim turniejową Jedynkę.

Pora zaczynać odliczanie...

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%