› relacje
10:00 / 14.09.2015

Elbląg oficjalnie otrzymał prawa miejskie. Podsumowanie trzeciego dnia Święta Chleba

Elbląg oficjalnie otrzymał prawa miejskie. Podsumowanie trzeciego dnia Święta Chleba

fot. Bartłomiej Ryś

Przez ostatnie trzy dni elbląska starówka przeżywała prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą X edycji Elbląskiego Święta Chleba. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Podsumowujemy ostatni dzień Święta Chleba.

Standardowo o godzinie 9:00 otworzono stoiska jarmarku z produktami regionalnymi. Mieszkańcy mogą na nich zakupić pieczywo, wędliny, mięso, regionalny alkohol, ale nie tylko. Wzdłuż ulic Starego Miasta, wystawiono również przeróżne stoiska z rękodziełem, zabawkami oraz produktami pochodzącymi z Ukrainy czy Litwy.

Na zainteresowanych historią naszego miasta czekało wiele wystaw, filmów oraz prezentacji w Muzeum Archeologiczo-Historycznym, Galerii El oraz Bibliotece Elbląskiej.

Na Placu Katedralnym oraz Bulwarze Zygmunta Augusta przygotowano szereg atrakcji dla dzieci. „Elbląg w formie” to rekreacyjne stoiska z atrakcjami dla dzieci, konkursami sprawnościowymi, zabawami, pokazami tanecznymi oraz zajęciami fitness. Dodatkowo przygotowano rodzinny happening artystyczny „Dźwiękomalowanie”, a dla dzieci odbywały się „Zabawy z historią”.

Na scenie głównej, która usytuowana była przed Katedrą św. Mikołaja, odbywała się Familijna nauka tańców i występy zespołów folklorystycznych: Jantarniki, Lubianoćka, Bałkajka, Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”. Przygotowano również koncert zespołu KARAKRYNA, a wieczór zakończono koncertem na cymbałach wileńskich w wykonaniu Piotra Krupskiego.

Na rzece Elbląg każdy chętny mógł wziąć udział w Festiwalu Sportów Wodnych. Jednak największy zachwyt oraz zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci wzbudziła inscenizacja historyczna na Placu Katedralnym. Elbląg oficjalnie otrzymał prawa miejskie.

Jak wam się podobało tegoroczne Święto Chleba? Jak oceniacie jego przygotowanie?

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 40