› inwestycje miejskie
10:42 / 08.10.2019

Elbląg. Oświetlenie parku przy Placu Wolności kontra oświetlenie parku przy Lotniczej

Elbląg. Oświetlenie parku przy Placu Wolności kontra oświetlenie parku przy Lotniczej

fot. archiwum Elblag.net

Trwa wyłonienie wykonawcy oświetlenia parku przy Placu Wolności. Natomiast na oświetlenie parku przy Lotniczej jeszcze nie ma pieniędzy. Zdecydują radni podczas najbliższej sesji. Jak dobrze pójdzie park będzie oświetlony na początku 2020 roku. 

W budżecie miejskim na 2019 roku przewidziano ponad 100 tys. zł na budowę oświetlenia  parków przy Placu Wolności i przy Lotniczej. Jest gotowa dokumentacja, a przypadku Placu Wolności już trwa wyłonienie wykonawcy. 
W tej sytuacji radny Marek Osik złożył zapytanie na jakim etapie jest  realizacja oświetlenia parku przy Lotniczej. 

Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga wyjaśnia, że z kosztorysu inwestorskiego wynika, że koszty obu inwestycji wyniosą nie 100 tys. zł, ale ponad 460 tys. zł, w tym ponad 146 tys. zł na budowę oświetlenia parku przy Placu Wolności. Wobec tego najpierw ogłoszono przetarg na tę inwestycję. Pisaliśmy o tym tutaj. 
 
Wiceprezydent poinformował, że jest możliwość:

przesunięcia środków podczas najbliższej sesji Rady, na wykonanie oświetlenia parku przy ul. Lotniczej. Powyższe umożliwi przeprowadzenie postępowania przetargowego i wyłonienie wykonawcy w bieżącym roku, a wykonanie robót na początku 2020 roku. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%