› biznes
10:11 / 09.07.2019

Elbląg. Oszuści kuszą szansą na kartą podarunkową wartą 1000 zł

Elbląg. Oszuści kuszą szansą na kartą podarunkową wartą 1000 zł

Oszuści wysyłają  e-maile z ofertą wygrania  kartę podarunkową o wartości 1.000zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Jednak nie zamierzają nikogo nagradzać, tylko wyłudzić dane osobowe, nawet PESEL i nr dowodu. Biedronka przestrzega przed oszustami. 

Oszuści wysyłają e-maile takiej treści:

GRATULUJEMY! Twój adres email został wybrany. Masz szansę wygrać kartę podarunkową o wartości 1.000zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Kliknij TUTAJ, aby zwiększyć swoje szanse. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia! Zespół z Wygraj Bon" — tak wygląda treść wiadomości rozsyłanych w ostatnim czasie przez oszustów. 

Gdy skusimy się i klikniemy okaże się, że pomimo loga Biedronki na dole strony, jak jesteśmy dociekliwi, dostrzeżemy informację: 

Organizatorem promocji jest firma Lunabee Ltd. Powyższe marki (Biedronka – red.) nie są sponsorami promocji, ani nie są z nią powiązane.

Gdy klikniemy w „zagraj o bon” zobaczy napis, że mamy tylko 30 sekund na wypełnienie formularza, a z regulaminu dowiemy się, że kto szybciej wypełni ma większą szansę na wygraną. Klikając dalej dowiemy się, że musimy podać nie tylko e-maila, nazwisko i płeć, ale nawet numer dowodu i pesel. 

Biedronka przestrzega...

Szanowni Państwo, informujemy, że w sieci pojawiły się strony internetowe, których adres i treść sugerują, że zostały stworzone przez naszą firmę. Strony te mogą wykorzystywać w sposób nieuprawniony logotyp naszej sieci lub inne elementy graficzne charakterystyczne dla marki Biedronka oraz mogą posługiwać się domenami internetowymi, nawiązującymi do nazwy naszej sieci.

Zalecamy szczególną ostrożność podczas korzystania z takich serwisów, tym bardziej jeśli oferują one możliwość wygrania bonów lub innych nagród rzekomo pochodzących od sieci Biedronka i oczekują od użytkownika podania danych osobowych.

...i radzi:

Informujemy, iż oficjalną stroną internetową sieci Biedronka jest strona www.biedronka.pl. Tam znajdują się informacje o prowadzonych konkursach i innych akcjach marketingowych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%