› relacje
08:28 / 08.05.2019

Elbląg. Owacje na stojąco za muzyczny rejs po Morzu Czerwonym

Elbląg. Owacje na stojąco za muzyczny rejs po Morzu Czerwonym

fot. Marcin Mongiałło

Publiczność owacyjnie przyjęła koncert ścieżki dźwiękowej filmu „Flota duchów”. W świat walki człowieka i techniki z morskim żywiołem zabrała melomanów Elbląska Orkiestra Kameralna, zespół Pawła Steczka oraz słynna lektorka Krystyna Czubówna. Koncert odbył się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

Takiego spektaklu jeszcze elbląska publiczność nie doświadczyła. Było to wspaniałe połączenie sugestywnej muzyki, niezwykłych zdjęć oraz słownej dramatycznej opowieści. Koncert był oparty o  ścieżkę dźwiękową serialu Flota duchów czyli utwory skomponowane przez Pawła Steczka dla Discovery Channel m.in. Thistlegorm, Salem Express, Łącznik, Żaglowiec. Wykonawcami byli: Elbląska Orkiestra Kameralna i zespół Pawła Steczka, dyrygent Marek Moś oraz słynna lektorka Krystyna Czubówna.  

Publiczność za sprawą artystów podążała śladami setek marynarzy, którzy na przestrzeni wieków stawiali czoła morskim żywiołom. Bohaterskie zmagania zakończyły się klęską, ale pamięć o nich została zaklęta i utrwalona podczas spektaklu, w którym najważniejsza była muzyka, ale też obraz i słowo.
Wszystkie wydarzenia ukazały bezwzględność natury: zginęli pielgrzymi wracający z Mekki, zatonął  Thistlegorm, który był pełen alianckich ciężarówek, motorów, silników i karabinów oraz wiele innych tragedii zakończonych na dnie morza. Spektakl pokazał także piękną stronę Morza Czerwonego z jego rafami koralowymi i niezwykłą przyrodą.  

Publiczność owacyjnie, na stojąco podziękowała wykonawcom i wyklaskała jeden bis. Artyści wybrali: „Noc na rafie koralowej”.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 21