11:24 / 13.05.2019

Elbląg. Pani porucznik ze srebrnym medalem

Porucznik Aleksandra Kwestorowska wychowawczyni działu penitencjarnego w Areszcie Śledczym w Elblągu zdobyła srebrny medal w V Mistrzostwach Służby Więziennej na dystansie 10 km. Bieg ten odbył się w ramach XXIX Międzynarodowego Biegu Solidarności w Sztumie.

Podczas tej sportowej rywalizacji po raz kolejny spotkali się funkcjonariusze jednostek penitencjarnych, których łączy pasja do biegania i zdrowego stylu życia.

Zawsze lubiłam sport, a bieganie jest moją pasją od kilku lat, to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz odreagowanie codziennych stresów, bo przecież praca w służbie jest wymagająca, zwłaszcza w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności. Bieg był fantastyczny, choć oczekiwałam od siebie lepszego czasu. Jestem przekonana, że za rok osiągnę jeszcze lepsze wyniki

- mówi Ola.

Przypomnijmy, że Ola była Mistrzynią Polski Służby Więziennej w XXVI Międzynarodowym Biegu Solidarności w Sztumie. Ma duże osiągniecia sportowe min.: udział w IX Jesiennym Biegu Gburów na 10 km w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie otrzymała tytuł najszybszej nowodworzanki. Uczestniczyła również w Półmaratonie Gdańskim Amber Expo oraz w III Biegu Niepodległości w Elblągu i Białołęckim Biegu Wolności (13 km), w którym zajęła I miejsce w kat. Służby Więziennej oraz III w kat. wiekowej 30-39. Zwieńczeniem ciężkich treningów był udział w 3 Gdańskim Maratonie, który ukończyła z czasem 3h 48 min 58 sec. Zajęła w kat. wiekowej K30, 38 miejsce.

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim funkcjonariuszom z elbląskiej Sekcji Biegowej.