› policja
09:33 / 08.03.2019

Elbląg. Piękniejsza twarz policji

Elbląg. Piękniejsza twarz policji

fot.  www.https://pytanienasniadanie.tvp.pl

W Polsce co piąty policjant jest kobietą, a w Elblągu co siódmy. Jedną z pań jest młodsza aspirant Iga Sozoniuk, która o swojej pracy „Psiego detektywa”, mówiła podczas programu „Pytaniu na śniadanie”, programie TVP2.
 
Coraz więcej kobiet chce pracować w policji. Zatrzymują samochody do kontroli drogowej, ale także pracują w prewencji, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Obejmują stanowiska dzielnicowych lub kierują jednostkami. 
Wśród kadry kierowniczej w policji znajduje się kilkaset Pań, a w całej formacji jest ich kilkanaście tysięcy. Dwie panie uzyskały stopień generała. 

Pierwszą kobietą generał w polskiej Policji była nadinsp. Irena Doroszkiewicz, która pełniła służbę m.in. na stanowisku komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Drugą panią generał jest nadinsp. Helena Michalak – komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., która pełniła służbę na stanowisku zastępcy komendanta Głównego Policji

- czytamy  w świątecznym komunikacie policji 

W Elblągu najbardziej znaną policjantką jest  młodsza aspirant Iga Sozoniuk,  zwana „Psi detektyw”. W pracy ściga tych, którzy znęcają się nad zwierzętami, nie tylko psami, ale kotami, końmi, świnkami morskimi i wieloma innymi.

Wystąpiła ona w wielu popularnych programach m.in. w „Pytaniu na śniadanie”, dział „Gwiazdy”. 

Gdy podczas interwencji spotykam sprawców znęcania się nad zwierzętami często słyszę: to tylko pies. Niech się zajmie pani ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Odpowiadam, że inni to robią, a ja chronię zwierzęta

- mówiła podczas programu.

Jak się okazało zajmowała się zwierzętami, gdy była jeszcze dziewczynką. Opiekowała się krukiem ze złamanym skrzydłem w tajemnicy przed rodzicami. Ptaka trzymała w szufladzie z wywierconymi otworami, by mógł oddychać. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Teraz też po służbie we własnym mieszkaniu (34 metry kwadratowe) prowadzi tymczasowy dom dla psów i innych zwierząt. Nie można ich umieścić w schronisku, bo zagrażałoby to ich życiu i zdrowiu

- wyjaśniała.

W elbląskiej policji pracuje 115 pań, w tym 53 to policjantki, a pozostałe są pracownikami cywilnymi. 

Oto życzenia od „brzydszej” twarzy policji:

Drogie Panie,

Życzę, aby w tym zdominowanym przez mężczyzn, mundurowym świecie, Wasza służba i praca były zawsze odpowiednio doceniane, a na Pań twarzach, uśmiech gościł każdego dnia.

W tym wyjątkowym Dniu, życzę wielu sukcesów w pracy zawodowej, powodzenia w realizacji zamierzonych celów, a w życiu osobistym dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Niech każdy dzień będzie jak święto i przynosi Wam radość i zadowolenie.

Z wyrazami szacunku

gen. insp. Jarosław Szymczyk

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%