› policja
09:21 / 14.05.2019

Elbląg: Pijany kierowca i pijany rowerzysta

Elbląg: Pijany kierowca i pijany rowerzysta

Podczas dwóch weekendowych dni policjanci interweniowali 171 razy. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane. Przebadano na zawartość alkoholu 366 kierujących. Zatrzymano też 2 pijanych kierujących.

0,8 promila w organizmie miał 34-latek kierujący vw passatem a zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kochanowskiego w Elblągu. Policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Przy ul. Marymonckiej policyjny patrol interwencyjny zauważył 51-latka który przewrócił się jadąc rowerem. Mężczyznę opatrzył wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia. Po zbadaniu mężczyzny alkotestem okazało się, że ma on 1,62 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w takim stanie rowerem został on ukarany 500 złotowym mandatem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu dwóch weekendowych dni zatrzymali do kontroli 31 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W trzech przypadkach zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%