09:11 / 08.10.2019

Elbląg: Pijany rowerzysta na Skrzydlatej

Elbląg: Pijany rowerzysta na Skrzydlatej

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Łącznie zrealizowano 132 interwencje. Do wytrzeźwienia przewieziono 19 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego wykonali blisko 400 badań trzeźwości i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Podczas pomiarów prędkości ujawnili 53 kierujących poruszających się zbyt szybko. W dwóch przypadkach była to prędkość o ponad 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Zakończyło się to zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

W miniony piątek przy ul. Stoczniowej został zatrzymany mężczyzna, który kierował ciężarowym Iveco. U 58-latka, po zbadaniu go alkotestem stwierdzono 1,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Teraz usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei przy ul. Skrzydlatej zatrzymano 52-letniego rowerzystę, który jechał „zygzakiem”. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości ukarano go 500 złotowym mandatem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%