› bieżące
11:30 / 30.03.2015

Elbląg: Podsumowanie weekendu

Elbląg: Podsumowanie weekendu

192 policyjne interwencje podczas, których wylegitymowano ponad 500 osób i zatrzymano jedną osobę poszukiwaną. Policjanci z prewencji skontrolowali 33 samochody a także sprawdzili pod katem pochodzenia z kradzieży 36 telefonów komórkowych. 23 osoby zostały przewiezione do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Tak przedstawia się miniony weekend w policyjnym podsumowaniu.

W sobotę zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich spowodował kolizje w Elblągu przy ul. Kolejowej. Mężczyzna kierował osobowym nissanem. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali 28-letniego Pawła K. alkotestem. Wtedy okazało się że ma on 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Inny zatrzymany w weekend kierujący to 26-letni Marcin Z. Mężczyznę zatrzymał w Komorowie Żuławskim patrol ruchu drogowego. I tu uwaga, w jego przypadku badanie alkotestem wykazało aż 2,52 promila. 26-latek resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%