› bieżące
08:05 / 08.11.2018

Elbląg. Pogrzeb Śp. ks. Mieczysława Tylutkiego

Elbląg. Pogrzeb Śp. ks. Mieczysława Tylutkiego

fot. www.sds.pl

Pogrzeb Śp. ks. Mieczysława Tylutkiego zaplanowano na 8 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Elblągu. Doczesne szczątki zostaną pochowane na cmentarzu Agrykola. Już jutro (7.11) czuwanie przy trumnie. 

Jak już informowaliśmy 5 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarł  ks. MieczysławTylutki, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Elblągu. Miał 51 lat, a za sobą 32 lata kapłaństwa. Od trzech lat był dziekanem dekanatu Elbląg-Północ, a od 2008 roku pełnił urząd proboszcza w Elblągu. 

Oprócz obowiązków związanych z duszpasterstwem oraz nadzorowaniem prac budowlanych (jeszcze trwała budowa świątyni - red) ks. Mieczysław podjął realizację zadań zastępcy kapelana szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

- wyjaśnia ks. Ireneusz Kiełbasa SDS (salwatorianin).

Od roku ks. Tylutki był diecezjalnym duszpasterzem służby zdrowia w Diecezji Elbląskiej. Jeszcze we wrześniu, już poważnie chory, poświęcił Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Niemal do końca pełnił też wśród naszych pacjentów posługę duszpasterską jako kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o Jego przegranej walce z chorobą

- czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. 

Wierni doceniali zaangażowanie proboszcza w prace duszpasterską. Oto wpisy na Facebooku:

święty człowiek 
Wielka strata dla kościoła salwatorianów i nas młodzieży odpoczywaj w pokoju wiecznym 
Wielka strata 
 Świętość natychmiast! Daj Panie! 
Wspaniały człowiek jak również ksiądz wielka strata dla nas. 

Podobna jest ocena salwatorianów. 

W pamięci współbraci, młodzieży z RMS (Ruch Młodziezy Salwatoriańskiej) oraz ludzi, którzy spotkali go na drodze swojego życia ks. Mieczysław pozostanie przykładem pogodnego, energicznego i otwartego na innych człowieka. Był wzorem salwatorianina i kapłana, który utwierdził w wyborze powołania kapłańskiego i zakonnego wielu młodych ludzi. Niejednej osobie pomógł powrócić do Jezusa poprzez swoje kazania, rekolekcje i misje, które z ogromną pasją wygłaszał. Dla parafian w Elblągu starał się być ojcem i pasterzem, dbającym o potrzeby duchowe i materialne. 

- czytamy na stronie internetowej salwatorianów. 

Pogrzeb Śp. ks. Mieczysława Tylutkiego zaplanowano na dzień 8 listopada 2018 roku o godz. 12.00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Elblągu. Tego dnia od godz. 9.00 odbędzie się czuwanie modlitewne przy trumnie Zmarłego. Doczesne szczątki zostaną pochowane na cmentarzu Agrykola w Elblągu.

W środę, dnia 7 listopada, od w godz. 19.00-21.00 odbędzie się czuwanie przy trumnie. Zwieńczeniem będzie Msza św. o godz. 21.00.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%