› policja
11:37 / 12.02.2018

Elbląg. Policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane listem gończym. Podsumowanie weekendu

Elbląg. Policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane listem gończym. Podsumowanie weekendu

W miniony weekend elbląscy policjanci interweniowali 150 razy. Zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Do pogotowia socjalnego przewieziono 18 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego wykonali ponad 190 badań trzeźwości kierujących. Od piątku obsłużyli także 12 zdarzeń drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym. Powodem tego była jazda po alkoholu. Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę na ulicy Zamkowej w Elblągu. 19-letnia dziewczyna kierowała mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy, które miała dopiero od kilku miesięcy. Dodatkowo odpowie przed sądem. Kolejny kierowca po alkoholu został zatrzymany w Pasłęku przy ul. Westerplatte. 32-latek jechał volkswagenem golfem. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. 

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkową karą jest orzeczenie przez sąd zakazu kierowania pojazdami na określony czas.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%