› policja
13:57 / 21.03.2018

Elbląg: Policjant w Tramwajach Elbląskich

Elbląg: Policjant w Tramwajach Elbląskich

fot. KMP w Elblągu

Dziś (21.03) w siedzibie Tramwajów Elbląskich Sp. z o.o. odbyła się odprawa służbowa dla motorniczych, w której uczestniczył policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W szkoleniu uczestniczyło 50 motorniczych. Rozmawiano o bezpieczeństwie na elbląskich ulicach. 

Dziś w siedzibie Tramwajów Elbląskich przy ulicy Browarnej omówiono stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Elbląga z uwzględnieniem kolizji z udziałem tramwajów. Z policyjnych danych wynika, że w 2017r. w naszym mieście doszło do 34 zdarzeń z udziałem tramwajów. W zdecydowanej większości ich sprawcami byli kierujący samochodami osobowymi, którzy nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu jadącemu tramwajowi.  Zarówno pracownicy Tramwajów Elbląskich, jak i funkcjonariusze widzą potrzebę współpracy w celu poprawy bezpieczeństwa w tych środkach komunikacji zbiorowej. 
- W naszym szczególnym zainteresowaniu jest infrastruktura drogowa, między innymi    synchronizacja sygnalizacji świetlnej oraz bezpieczeństwo pieszych. Warto przypomnieć, że jeśli przystanek tramwajowy nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub na nim stoi, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Na ul. Królewieckiej w Elblągu zauważamy, że kierowcy zapominają o tej zasadzie  – wyjaśniał st. asp. Wiktor Kaczmarek, z wydziału ruchu drogowego elbląskiej policji. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%