› bieżące
17:56 / 05.08.2013

Elbląg ponownie zagości na Jarmarku Dominikańskim

Elbląg ponownie zagości na Jarmarku Dominikańskim

fot. www.trojmiasto.pl

W dniach 9-11 oraz 17-18 sierpnia, Elbląg będzie promował swoje wydarzenia na 753. Gdańskim Jarmarku św. Dominika – największej tego typu imprezie w Polsce.

Jarmark Dominikański jest najstarszą i największą plenerową imprezą handlowo-rozrywkową w Polsce oraz jedną z niewielu takich w Europie. Ta wielowiekowa tradycja, bogata oferta handlowa oraz ogromna ilość atrakcji powodują, że Jarmark cieszy się ogromną popularnością – w 2012 roku stoiska wystawców odwiedziło aż 6,5 mln osób!

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Żuławy z Nowego Dworu Gdańskiego, Elbląg będzie posiadał swoje stoisko przy ul. Tkackiej obok Wielkiej Zbrojowni. Odwiedzających Jarmark będziemy przekonywać, że warto zajrzeć do Elbląga i zostać w naszym mieście na dłużej. Każda osoba otrzyma zestaw folderów i informatorów promujących miasto oraz kalendarium miejskich imprez – mówi Marzena Pol – specjalista ds. promocji turystycznej w Departamencie Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, będziemy promować kolejną edycję Elbląskiego Święta Chleba wśród odwiedzających jak również wśród wystawców. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych, na stoisku czekają na nich niespodzianki związane z naszym miastem. – dodaje Marzena Pol.

Jarmark Dominikański to ponad 1000 stoisk ze starociami, antykami, wyrobami artystycznymi, rzemieślniczymi, to także stoiska promocyjne miast i wydarzenia kulturalne – jednym słowem świetna okazja, aby zachęcać do odwiedzenia Elbląga.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%