› bieżące
10:59 / 18.07.2014

Elbląg potrzebuje dostępu do wody

Elbląg potrzebuje dostępu do wody

fot. Bartłomiej Ryś

Do takiego wniosku doszedłem po wczorajszej nocnej wizycie na placu katedralnym. Parę minut po godzinie 23. Tłum elblążan przy fontannie. Turystów. Dzieciaków. Młodzieży. A przecież to tylko malutka fontanna, która od dawna powinna być w mieście.

Elbląg jest spragniony wody, basenu, jakiejkolwiek plaży. Świadczy o tym choćby ilość osób na dzikich kąpieliskach, Stegnie, Krynicy Morskiej, mazurskich jeziorach. Wszędzie spotkamy elblążan. Każde miasteczko porównywalne wielkością do Elbląga ma zbiornik wodny, w którym można się kąpać. Ba, porównywalne wielkością. Nawet o wiele mniejszy Pasłęk ma świetnie zagospodarowany zbiornik wodny w którym można zażyć ochłody w największe upały.

Fontanna na placu katedralnym jest naprawdę ładna. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Mógłbym narzekać, że takich miejsc w innych miastach jest na pęczki. Ale nie będę tego robił. Czas skończyć narzekanie i cieszyć się tym, co mamy. Jeżeli sami elblążanie nie zmienią swojego podejścią do nowych inwestycji, to naprawdę te miasto umrze.

A tymczasem zapraszam wszystkich chętnych na plac katedralny zwłaszcza wieczorem. Gdy zakończy się remont wieży to te miejsce będzie prawdziwą wizytówką Starego Miasta.

A tymczasem – krótka fotorelacja poniżej.

PS. Warto zainteresować się wnioskiem do budżetu obywatelskiego, który przewiduje rewitalizację basenu otwartego:

28
1
oceń tekst 29 głosów 97%

Zdjęcia ilość zdjęć 21